Volně prodejné léky

Produkty

 1. Neoseptolete třešeň, pastilky

  Neoseptolete třešeň, pastilky (Bolest v krku)

  Pastilky Neoseptolete třešeň místně působí proti choroboplodným zárodkům. Obsahují léčivou látku s desinfekčním účinkem cetylpyridinium-chlorid, který ničí řadu bakterií a houbových zárodků a do určité míry též potlačuje vývoj virů. Pastilky desinfikují ústa a hrdlo, čímž zmírňují záněty úst a hrdla, ale hlavně brání rozvoji závažnějších bakteriálních zánětů. Vzhledem k dobré smáčivosti a nízkému povrchovému napětí proniká léčivá látka cetylpyridinium-chlorid také do sliznic úst a hrdla, které jsou obtížně dosažitelné, kde potlačuje růst bakterií. Pastilky Neoseptolete třešeň mají chuť třešní. Neobsahují cukr, takže nezpůsobují poškození zubů vlivem cukru. 
 2. Septanazal pro dospělé 1 mg/50 mg v 1 ml

  Septanazal pro dospělé 1 mg/50 mg v 1 ml

  Septanazal pro dospělé, nosní sprej, obsahuje xylometazolin-hydrochlorid a dexpanthenol. Xylometazolin-hydrochlorid rychle stahuje cévy v nosní sliznici a snižuje otok nosní sliznice a sekreci sliznic. Tímto způsobem snižuje pocit ucpaného nosu. Dexpanthenol je derivát vitamínu kyseliny pantothenové, která podporuje hojení a chrání nosní sliznici.
 3. Nalgesin S, potahované tablety

  Nalgesin S, potahované tablety (Bolest)

  Nalgesin S je volně prodejné analgetikum s obsahem účinné látky sodné soli naproxenu. 
 4. Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety

  Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety (Pálení žáhy a zažívací obtíže)

  Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety se užívá ke krátkodobé léčbě refluxních příznaků (např. pálení žáhy, kyselá regurgitace) u dospělých. Reflux je zpětný tok kyseliny ze žaludku do jícnu („trávicí trubice“), který se může zanítit a bolet. Může dojít k rozvoji příznaků jako pocit bolestivého pálení na hrudi stoupající až do krku (pálení žáhy) a kyselá chuť v ústech (kyselá regurgitace). Nolpaza 20 mg (pantoprazol) zabezpečuje dlouhodobou kontrolu sekrece žaludeční kyseliny a zamezuje tak pocitům pálení žáhy. Nolpaza 20 mg enterosolventní tablety - Malá tableta 1× denně pro dlouhodobou úlevu od pálení žáhy.
 5. Septabene 3 mg/1 mg pastilky

  Septabene 3 mg/1 mg pastilky (Bolest v krku, Silnější bolest v krku)

  Pastilky Septabene dezinfikují ústa a krk a zmírňují příznaky zánětu v krku, jako jsou bolest, zarudnutí, otok, pocit tepla a narušení funkce. Pastilky Septabene obsahují kombinaci dvou účinných látek: benzydamin-hydrochlorid a cetylpyridinium-chlorid. Benzydamin-hydrochlorid má protizánětlivý a analgetický účinek, a tak tlumí zánět a bolest, a cetylpyridinium-chlorid má antiseptický účinek. Pastilky Septabene mohou užívat dospělí a děti od šesti let věku. Pastilky Septabene neobsahují cukr a mají eukalyptovou příchuť.
 6. Herbion na vlhký kašel 7mg/ml, sirup

  Herbion na vlhký kašel 7mg/ml, sirup (Vlhký kašel)

  Herbion na vlhký kašel 7 mg/ml, sirup je rostlinný léčivý přípravek určený k odkašlání při vlhkém kašli, vhodný pro děti již od 2 let. Obsahuje suchý výtažek z listu břečťanu. Neobsahuje cukr (obsahuje sorbitol), má meduňkové aroma. Jak užívat přípravek Herbion na vlhký kašel 7 mg/ml: Obvyklá dávka pro dospělé a dospívající starší 12 let je 5 až 7,5 ml sirupu dvakrát denně. Obvyklá dávka pro děti ve věku 6 až 12 let je 5 ml sirupu dvakrát denně. Obvyklá dávka pro děti ve věku 2 až 5 let je 2,5 ml sirupu dvakrát denně. Použití u dětí ve věku do 2 let je kontraindikováno.
 7. Duovit

  Duovit (Vitamíny a minerály)

  Duovit se užívá při těchto indikacích: zvýšená fyzická aktivita, aktivní a rekreační sporty nedostatečná přeměna potravy (staří lidé, kuřáci, alkoholici) nepravidelná a jednostranná výživa (rychlé občerstvení „fast food“, nepravidelná jídla, stravovací zařízení) redukční diety (redukce hmotnosti, dieta při cukrovce a pod.) těhotenství a kojení nedostatek čerstvé potravy a zeleniny zvýšené ztráty minerálních složek (zvracení, průjem, intenzivní menstruace, silné pocení)   Přípravek mohou užívat dospělí a děti od 10 let.
 8. Neoseptolete jablko, pastilky

  Neoseptolete jablko, pastilky (Bolest v krku)

  Pastilky Neoseptolete jablko místně působí proti choroboplodným zárodkům. Obsahují léčivou látku s desinfekčním účinkem cetylpyridinium-chlorid, který ničí řadu bakterií a houbových zárodků a do určité míry též potlačuje vývoj virů. Pastilky desinfikují ústa a hrdlo, čímž zmírňují záněty úst a hrdla, ale hlavně brání rozvoji závažnějších bakteriálních zánětů. Vzhledem k dobré smáčivosti a nízkému povrchovému napětí působí léčivá látka cetylpyridinium chlorid také na sliznici úst a hrdla, které jsou obtížně dosažitelné, kde potlačuje růst bakterií. Pastilky Neoseptolete jablko mají chuť jablek. Neobsahují cukr, takže nezpůsobují poškození zubů vlivem cukru. 

Popisy léčiv a přípravků, jsou poskytovány pouze pro informační účely a nepředstavují prodejní katalog.

Před použitím si pečlivě pročtěte příbalový leták!
Všechny rizika nebo nežádoucí účinky konzultujte se svým lékařem či lékarníkem.

Hlášení nežádoucích účinků
Pokud chcete nahlásit nežádoucí účinky, vyplňte prosím zde uvedený formulář.