Obchodní aktivity

Jádrem našeho obchodu jsou léčiva a chemikálie. Ve společnosti Krka se hlavně zaměřujeme na vývoj svých vlastních vysoce kvalitních generických léků s přidanou hodnotou, se kterými obchodujeme pod svými vlastními obchodními značkami. Jádro našich přípravků tvoří přípravky pro humánní použití a zahrnuje léčiva na lékařský předpis, přípravky pro samoléčbu prodávané volně bez lékařského předpisu a kosmetické přípravky. Také vyrábíme a uvádíme na trh veterinární léčivé přípravky. Sortiment našeho obchodního provozu dále doplňují lázeňské a turistické služby naší dceřiné společnosti Terme Krka.

Léky na lékařský předpis představují největší podíl celkových tržeb. Složení sortimentu je pečlivě navrženo tak, aby odpovídal nemocem, které dnes nejčastěji ovlivňují zdraví lidi. Proto především vyvíjíme léky ve čtyřech hlavních indikačních oblastech: kardiovaskulární onemocnění, onemocnění zažívacího traktu a metabolismu, infekce a nemoci centrálního nervového systému.

Dále se na objemu prodeje podílejí přípravky pro samoléčbu, veterinární léčivé přípravky a kosmetika.

Řada prodávaných nových výrobků, které byly uvedeny na trh v posledních pěti letech, výrazně přispívá k objemu prodeje a tržeb.

Tržby skupiny Krka podle produktů a služeb skupiny v roce 2014