Prezentace

Historie společnosti KRKA v České republice začala již na počátku devadesátých let. Zastoupení společnosti KRKA bylo založeno v roce 1992 v Praze a KRKA tedy patřila mezi první generické společnosti vstupující na tento trh po pádu komunistického režimu. Společnost KRKA přinesla v roce 1992 jako první firma v té době revoluční účinnou látku enalapril k léčbě hypertenze. S tímto produktem KRKA převzala roli původce a produkt se stal nejúspěšnějším Krka léčivým přípravkem v ČR dodnes. Nejen díky tomuto úspěšnému příběhu je společnost KRKA velmi dobře známá a dobře vnímaná českými lékaři.

Hlavní činnosti Krka ČR, s.r.o. je propagace vysoce kvalitních generických léčiv, které nabízejí přidanou hodnotu. Téměř 85% prodejů všech léčivých přípravků společnosti Krka, a to jak v České republice, tak i v zahraničí, jsou léky na předpis. Široké portfolio zahrnuje celou řadu terapeutických oblastí, ale v České republice našimi hlavními produkty jsou:

  • léky na léčbu kardiovaskulárních onemocnění, zejména statiny, snižující hladinu lipidů a cholesterolu v krevním séru;
  • léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku, zejména sartany, patřící k antagonistům receptoru angiotenzinu II;
  • léky ze skupiny inhibitorů protonové pumpy používané k léčbě gastrointestinálních onemocnění;
  • antidepresiva ze skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).

V dalších terapeutických oblastech, ve kterých je Krka na českém trhu velmi dobře známá, jsou přípravky používané při léčbě alergií, antibiotika, psychofarmaka, léky používané při léčbě Alzheimerovy choroby a mnoho dalších.

Společnost Krka ČR, s.r.o. také velmi úspěšně propaguje na českém trhu své portfolio přípravků bez lékařského předpisu. Mezi naše hlavní produkty patří Nalgesin S (proti bolesti), Septabene (proti bolesti v krku), Nolpaza 20 mg (balení 14 tablet proti pálení žáhy) nebo například Herbisland (rostlinný sirup proti suchému kašli).

 

Také veterinární produkty společnosti Krka, hlavně antibiotika pro zvířata jsou po mnoho let široce používaná českými chovateli a veterináři. Nejznámější značkou v našem portfoliu veterinární medicíny malých zvířat je přípravek Fypryst, který se používá u psů a koček proti blechám, všenkám a klíšťatům.

Naším cílem vždy bylo propagovat hodnoty společnosti KRKA a naše kvalitní produkty prostřednictvím inovativního marketingu a budování dobrých vztahů. Od roku 2005 jsme měli každý rok dvouciferný růst tržeb s výjimkou velmi náročného posledního roku, kdy byla zavedena státními úřady řada úsporných opatření, což se projevilo také tím, že jsme se stali pro KRKA dd klíčovým trhem.

Naším cílem je udržet tvrdou prací tento trend i do budoucna, a tak uspokojit nejen naše akcionáře, ale všechny zúčastněné strany. Jsme si plně vědomi, že oddanost a motivace našich zaměstnanců je naprosto klíčová pro další budoucnost této firmy.