Slideshow slide

KRKA V ČESKÉ REPUBLICE

Na českém trhu působíme více než 30 let.

Naplňujeme naše poslání Žít zdravý život tím, že nabízíme širokou škálu vysoce kvalitních a cenově dostupných léčivých přípravků na předpis, volně prodejných a veterinárních přípravků, které přispívají k lepší kvalitě života.

1+ mil
pacientů léčeno produkty Krka
každý den
2.
největší farmaceutická firma
v ČR v tabletách
400+
unikátních produktů
v našem sortimentu

Historie společnosti KRKA v České republice začala již na počátku devadesátých let. Zastoupení společnosti KRKA bylo založeno v roce 1992 v Praze a KRKA tedy patřila mezi první generické společnosti vstupující na tento trh po pádu komunistického režimu. Společnost KRKA přinesla v roce 1992 jako první firma v té době revoluční účinnou látku enalapril k léčbě hypertenze. S tímto produktem KRKA převzala roli původce a produkt se stal nejúspěšnějším Krka léčivým přípravkem v ČR dodnes. Nejen díky tomuto úspěšnému příběhu je společnost KRKA velmi dobře známá a dobře vnímaná českými lékaři.

Hlavní činnosti Krka ČR, s.r.o. je propagace vysoce kvalitních generických léčiv, které nabízejí přidanou hodnotu. Téměř 85% prodejů všech léčivých přípravků společnosti Krka, a to jak v České republice, tak i v zahraničí, jsou léky na předpis. Široké portfolio zahrnuje celou řadu terapeutických oblastí, ale v České republice našimi hlavními produkty jsou:

  • léky na léčbu kardiovaskulárních onemocnění, zejména statiny, snižující hladinu lipidů a cholesterolu v krevním séru;
  • léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku, zejména sartany, patřící k antagonistům receptoru angiotenzinu II;
  • léky ze skupiny inhibitorů protonové pumpy používané k léčbě gastrointestinálních onemocnění;
  • antidepresiva ze skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).

V dalších terapeutických oblastech, ve kterých je Krka na českém trhu velmi dobře známá, jsou přípravky používané při léčbě alergií, antibiotika, psychofarmaka, léky používané při léčbě Alzheimerovy choroby a mnoho dalších.

Společnost Krka ČR, s.r.o. také velmi úspěšně propaguje na českém trhu své portfolio přípravků bez lékařského předpisu. Mezi naše hlavní produkty patří Nalgesin S (proti bolesti), Septabene (proti bolesti v krku), Nolpaza 20 mg (balení 14 tablet proti pálení žáhy) nebo například Herbisland (rostlinný sirup proti suchému kašli).

Také veterinární produkty společnosti Krka, hlavně antibiotika pro zvířata jsou po mnoho let široce používaná českými chovateli a veterináři. Nejznámější značkou v našem portfoliu veterinární medicíny malých zvířat je přípravek Fypryst, který se používá u psů a koček proti blechám, všenkám a klíšťatům.

Naším cílem vždy bylo propagovat hodnoty společnosti KRKA a naše kvalitní produkty prostřednictvím inovativního marketingu a budování dobrých vztahů.

Léčivé přípravky na lékařský předpis tvoří více než 88 % prodeje.

      Léčivé přípravky na lékařský předpis,88
Volně prodejné léčivé přípravky,7
Produkty pro zdraví zvířat,5
    

Léčivé přípravky na lékařský předpis tvoří více než 88 % prodeje.

TERAPEUTICKÉ OBLASTI

TERAPEUTICKÉ OBLASTI


K lepší kvalitě života přispíváme poskytováním léků na léčbu kardiovaskulárních, respiračních, gastrointestinálních, centrálních nervových a močových onemocnění.

Více
KVALITA

KVALITA


Produkty a služby, které poskytujeme, jsou mezi pacienty, lékaři, lékárníky a regulačními orgány proslulé svou vysokou kvalitou.

Více
STAŇ SE SOUČÁSTÍ TÝMU

STAŇ SE SOUČÁSTÍ TÝMU


Více než 200 zaměstnanců má optimální podmínky pro rozvoj. Rychle rozpoznáváme jejich potenciál, podporujeme jejich kreativitu a oceňujeme jejich pracovní nasazení.

Více

Pokračovat v prohlížení

Multiparty banner 1

UDRŽITELNOST (ESG)

Za úspěšné se můžeme považovat pouze tehdy, pokud má náš úspěch pozitivní dopad na životní prostředí a společnost.

Více

VĚDA A TECHNOLOGIE

Důvěra v léky společnosti Krka začíná v našich vývojových laboratořích a výrobních zařízeních.

Více

PRODUKTY

Poskytujeme bezpečnou a účinnou léčbu pomocí vysoce kvalitních produktů.

Více