Péče o Vaše zdraví

To nejlepší, co můžeme udělat pro sebe a své blízké, je starat se o zdraví. Naše články o příznacích nejčastějších onemocnění mohou přispět k udržení zdraví v nejlepší formě.

 • Bolest

  Bolest je reakce lidského těla na poranění nebo onemocnění. Ačkoliv je bolest nepříjemný pocit, hraje důležitou roli - je to varovný signál, že je něco s námi v nepořádku.

  kategorie:
  Bolest
 • Nachlazení

  Kteří z Vás to neznají? Většina z nás má zimu pozitivně spojenou - s krásným bílým sněhem zářícím na slunci a Vánocemi - pro některé, je ovšem toto roční období synonymem vážných problémů.

  kategorie:
  Nachlazení
 • Pálení žáhy

  Pálení žáhy je palčivý pocit v hrudi (za hrudní kostí).Termínem gastroezofageální reflux označujeme zpětný tok kyselého žaludečního obsahu (kyselých šťáv) ze žaludku do jícnu.

  kategorie:
  Pálení žáhy
 • HYPERTENZE - VYSOKÝ KREVNÍ TLAK
  Co bych měl/a vědět?

  Co je vysoký krevní tlak (arteriální hypertenze)?

  Vysoký krevní tlak znamená, že tlak působící na Vaše tepny je příliš vysoký. To vede k poškození tepen a ke zdravotním komplikacím. Každý člověk může mít vysoký krevní tlak a tato pravděpodobnost se zvyšuje se stárnutím.
  Vysoký krevní tlak je celoživotním onemocněním. Léčba musí vést ke snížení krevního tlaku na cílové hodnoty, čehož dosáhneme užíváním léků a změnou životního stylu.

  kategorie:
  Hypertenze